搜索
首页 娱乐休闲 音乐

请问:郭美美的《不怕不怕》的原曲是什么?

RT,这首不管是翻唱和原曲都很好听,谁知道它的原曲是什么?

全部回答

2006-04-14

0 0
    O Zone 《Dragostea din tei》 花儿《化蝶飞》也曾经抄袭过其中的一段 就是吧里呀嘿那段 这首歌有很多版本 日本人翻唱过 中国的陈美美翻唱过 翻唱成《不怕不怕》 祝你好运啦 标题:Dragostea Din Tei 演唱:O-Zone 歌词编辑:守护v话话 Ma-ia-hii Ma-ia-huu Ma-ia-haa Ma-ia-ha-ha Ma-ia-hii Ma-ia-huu Ma-ia-haa Ma-ia-ha-ha Ma-ia-hii Ma-ia-huu Ma-ia-haa Ma-ia-ha-ha Ma-ia-hii Ma-ia-huu Ma-ia-haa Ma-ia-ha-ha Alo, Salut, sunt eu, un haiduc, Si te rog, iubirea mea, primeste fericirea。
     Alo, alo, sunt eu Picasso, Ti-am dat beep, si sunt voinic, Dar sa stii nu-ti cer nimic。
   Vrei sa pleci dar nu ma, nu ma iei, Nu ma, nu ma iei, nu ma, nu ma, nu ma iei。   Chipul tau si dragostea din tei, Mi-amintesc de ochii tai。
   Vrei sa pleci dar nu ma, nu ma iei, Nu ma, nu ma iei, nu ma, nu ma, nu ma iei。   Chipul tau si dragostea din tei, Mi-amintesc de ochii tai。
   Te sun, sa-ti spun, ce simt acum, Alo, iubirea mea, sunt eu, fericirea。   Alo, alo, sunt iarasi eu, Picasso, Ti-am dat beep, si sunt voinic, Dar sa stii nu-ti cer nimic。
   Vrei sa pleci dar nu ma, nu ma iei, Nu ma, nu ma iei, nu ma, nu ma, nu ma iei。   Chipul tau si dragostea din tei, Mi-amintesc de ochii tai。
   Vrei sa pleci dar nu ma, nu ma iei, Nu ma, nu ma iei, nu ma, nu ma, nu ma iei。   Chipul tau si dragostea din tei, Mi-amintesc de ochii tai。
   Ma-ia-hii Ma-ia-huu Ma-ia-haa Ma-ia-ha-ha Ma-ia-hii Ma-ia-huu Ma-ia-haa Ma-ia-ha-ha Ma-ia-hii Ma-ia-huu Ma-ia-haa Ma-ia-ha-ha Ma-ia-hii Ma-ia-huu Ma-ia-haa Ma-ia-ha-ha Vrei sa pleci dar nu ma, nu ma iei, Nu ma, nu ma iei, nu ma, nu ma, nu ma iei。
     Chipul tau si dragostea din tei, Mi-amintesc de ochii tai。 Vrei sa pleci dar nu ma, nu ma iei, Nu ma, nu ma iei, nu ma, nu ma, nu ma iei。
     Chipul tau si dragostea din tei, Mi-amintesc de ochii tai。 。

2006-04-15

150 0
是这首, dragostea din tei 我觉得她唱的不怎么样

2006-04-14

146 0
(Mai a hi)dragostea din tei.

2006-04-14

163 0
O ZONE唱的《dragostea din tei》 [CD_1]_-_O-Zone.mp3

类似问题换一批

热点推荐

热度TOP

相关推荐

热点搜索 换一换

娱乐休闲
音乐
明星
电影
动漫
宠物
度假旅游
谜语
花鸟鱼虫
摄影摄像
脑筋急转弯
收藏
其它
电视
星座/运势
幽默滑稽
音乐
音乐
华语流行乐
日韩流行乐
欧美流行乐
举报
举报原因(必选):
取消确定举报